خبرگزاری آريا – داستان آموزنده «قهوه زندگي»


داستان آموزنده «قهوه زندگي»

خبرگزاري آريا –
سرگرمي,سايت سرگرمي
داستان آموزنده «قهوه زندگي»
چند دوست دوران دانشجويي که پس از فارغ التحصيلي، هر يک شغل‌هاي مختلفي داشتند و در کار و زندگي خود نيز موفق بودند، پس از مدت‌ها با هم به دانشگاه سابقشان رفتند تا با استادشان ديداري تازه کنند. آن‌ها مشغول صحبت شده بودند و طبق معمول بيشتر حرف‌هايشان هم شکايت از زندگي بود! استادشان در حين صحبت آن‌ها قهوه آماده مي‌کرد؛ او قهوه جوش را روي ميز گذاشت و از دانشجو‌ها خواست که براي خود قهوه بريزند.
روي ميز ليوان‌هاي متفاوتي قرار داشت: شيشه‌اي، پلاستيکي، چيني، بلور و ليوان‌هاي ديگر. وقتي همه دانشجو‌ها قهوه‌هايشان را ريخته بودند و هريک ليواني در دست داشت، استاد مثل هميشه آرام و با مهرباني گفت:«بچه‌ها، ببينيد؛ همه شما ليوان‌هاي ظريف و زيبا را انتخاب کرديد و الان فقط ليوان‌هاي زمخت و ارزان قيمت روي ميز مانده‌اند!»
دانشجو‌ها که از حرف‌هاي استاد شگفت‌زده شده بودند، ساکت ماندند و استاد حرف‌هايش را به اين ترتيب ادامه داد:«در حقيقت چيزي که شما واقعاً مي‌خواستيد قهوه بود و نه ليوان، اما ليوان‌هاي زيبا را انتخاب کرديد و در عين حال نگاه‌تان به ليوان‌هاي ديگران هم بود؛ زندگي هم مانند قهوه است و شغل، حقوق و جايگاه اجتماعي ظرف آن است. اين ظرف‌ها زندگي را تزيين مي‌کنند، اما کيفيت آن را تغيير نخواهند داد.
البته ليوان‌هاي متفاوت در علاقه شما به نوشيدن قهوه تأثير خواهند گذاشت، اما اگر بيشتر توجه‌تان به ليوان باشد و چيز‌هاي با ارزشي مانند کيفيت قهوه را فراموش کنيد و از بوي آن لذت نبريد، معني واقعي نوشيدن قهوه را هم از دست خواهيد داد. پس از حالا به بعد تلاش کنيد نگاه‌تان را از ليوان برداريد و در حالي که چشم‌هايتان را بسته‌ايد، از نوشيدن قهوه لذت ببريد.
منبع: asriran.com