خبرگزاری آريا – بيوگرافي شهين تسليمي بازيگر پرانرژي


بيوگرافي شهين تسليمي بازيگر پرانرژي

خبرگزاري آريا –
بيوگرافي شهين تسليمي
شهين تسليمي متولد سال ۱۳۳۴ بازيگر مي باشد. اولين حضور او در جلوي دوربين به سريال باغ مظفر بر مي‌گردد و در سريال زن بابا به شهرت رسيد.
چکيده اي از بيوگرافي شهين تسليمي:
زمينه فعاليت: سينما
تولد: ۱۳۳۴ خشکرود
والدين: شمس و فاطمه
مليت: ايراني
پيشه: بازيگر
همسر: احسان گرامي
مدرک تحصيلي: ديپلم
عکس شهين تسليمي
بيوگرافي شهين تسليمي:
شهين تسليمي متولد سال ۱۳۳۴ در خشکرود، بازيگر سينما و تلويزيون اهل ايران است. شهين تسليمي در جواني تئاتر بازي مي‌کرده است و همچنين در راديو هم تست صدا داده و قبول شده بود اما به علت مخالفت خانواده هر دو را رها کرد. اولين حضور او در جلوي دوربين به سريال باغ مظفر بر مي‌گردد.
اليزابت اميني وي را براي ايفاي نقش در سريالي به مهران مديري معرفي کرده بود. وي با بازي در سريال «زن بابا» به کارگرداني سعيد آقاخاني به شهرت رسيد و پس از آن در سريال‌هاي کمدي «چهارچرخ» و «خانه اجاره‌اي» بازي کرد. اين بازيگر با حضور در سريال‌هاي «وضعيت سفيد» و «ارمغان تاريکي» نشان داد که بخوبي از پس نقش‌هاي جدي هم برمي آيد. از ديگر کارهايش مي‌توان به فيلم‌هاي «طلا و مس»، «آوار» و مجموعه‌هاي «دلنوازان»، «حيراني»، «باغ مظفر»، «مادرانه» و… اشاره کرد.
شهين تسليمي روحيه کاملا شادي دارد اکثر اطرافيان از حضورش انرژي مثبتي مي گيرند. خانم تسليمي اين روحيه را مديون مردم ميداند و مي گويد: هر وقت کنار مردم باشم انرژي مي گيرم دوست دارم با تمام وجود انرژي خود را با اطرافيانم تقسيم کنم . البته از ظاهر آدمها نميشه راجبشون قضاوت کنيم . آدمها در تنهايي خلق و خويي دارند که در بين مردم بروز نمي دهند . منم مثل بقيه مردم غم و غصه دارم اما سعي ميکنم هميشه شاد و خوشحال باشم به قول همکارانم بمب انرژي هستم .
عکس جديد شهين تسليمي عکس شهين تسليمي و اصغر سمسارزاده
زندگي شهين تسليمي در خارج از کشور:
خانم تسليمي از آن دسته بازيگران دنيا ديده اي مي باشد که بيشتر عمرش را با سفر کردن سپري کرده, سالها در کشورهاي همچون : ترکيه، هند و کانادا براي پيشرفت خانواده اش مکان زندگي خود را تغيير داده است.
خانم تسليمي به همراه فرزندانش مجبور بود چند سالي خاک ايران را به مقصد هند ترک کند, علت اين سفر يادگيري زبان انگليسي بود . بعد از کشور هند به خاطر مکان تحصيل دخترش مجبور شد اقامت کشور ترکيه را بگيرد. چند سالي در کشور ترکيه زندگي کرد اما نتوانست طاقت بياورد و به ايران بازگشت .
خانم تسليمي قبل تر ساکن کشور کانادا بودند به گفته وي : کانادا يکي از زيباترين کشورها از نظر زرق و برق مي باشد اما بازهم نتوانستم در اين کشور طلاقت بيارم . هر جا که برم آخرش برميگردم به وطنم جايي که به دنيا آمدم جايي که آداب و فرهنگش را خوب بلدم .
شهين تسليمي تنها زندگي ميکند و همسر خانم تسليمي در کشور استراليا زندگي مي کنند هر از چند گاهي به ايران مي آيد, دختر خانم تسليمي ساکن ترکيه است اما خانم تسليمي هيچ وقت نتوانسته خارج از ايران زندگي کند .
شهين تسليمي درباره زندگي خارج از کشور گفت: خانواده خيلي اسرار مي کنند خارج از ايران زندگي کنم اما من نمي تونم, عاشق وطنم هستم، مي خواهم در کشور خودم باشم . خيلي وطن پرس و عاشق مردم ايران هستم
تصاوير شهين تسليمي شهين تسليمي، پوراندخت مهيمن و داريوش ارجمند
فيلم شناسي شهين تسليمي:
فيلم هاي سينمايي
– آذر، شهدخت، پرويز و ديگران (۱۳۹۲)
– فصل فراموشي فريبا (۱۳۹۲)
– آدم‌آهني (۱۳۹۱)
– يکي مي‌خواد باهات حرف بزنه (۱۳۹۰)
– دايره زنگي (۱۳۸۶)
تصاوير جديد شهين تسليمي شهين تسليمي و همايون ارشادي
مجموعه تلويزيوني
– پنچري (مجموعه تلويزيوني) (١٣٩٦)
– پادري (۱۳۹۴–۱۳۹۵)
– کيميا (۱۳۹۴)
– دردسرهاي عظيم ۲ (۱۳۹۴)
– سر به راه (نوروز ۱۳۹۴)
– دردسرهاي عظيم (۱۳۹۳)
– خوب بد زشت (۱۳۹۳)
– مادرانه (۱۳۹۲)
– دزد و پليس (۱۳۹)
– چهار چرخ (۱۳۹۰)
– ارمغان تاريکي (۱۳۸۹)
– زن‌بابا (۱۳۸۹)
– دلنوازان (۱۳۸۸)
– وضعيت سفيد (۱۳۸۷–۹۰)
– بزنگاه (۱۳۸۷)
– مرد هزارچهره (۱۳۸۷)
– باغ مظفر (۱۳۸۵)
– چمدان (۱۳۷۱)
– قهر و آشتي (۱۳۸۳ يک اپيزود)
گردآوري: بخش بازيگران بيتوته